Yhteystiedot

Taksvärkki ry
Siltasaarenkatu 4, 7.krs,
Globaalikeskus
00530 Helsinki

+358 (0)50 341 5507
taksvarkki@taksvarkki.fi

Y-tunnus: 0727322-0 

Taksvärkki ry:n henkilöstö

Toiminnanjohtaja Aulin kuva.

Auli Starck
toiminnanjohtaja
+358 (0)45 153 9950
auli.starck@taksvarkki.fi

Työntekijän kuva.

Hanna Hjerppe
globaalikasvatuksen suunnittelija
+358 (0)50 512 4171
hanna.hjerppe@taksvarkki.fi

Työntekijän kuva.

 Aura Alarto
globaalikasvatuksen suunnittelija
+358 (0)50 348 5668
aura.alarto@taksvarkki.fi

Työntekijän kuva.

Veera Blomster
kehitysyhteistyön ohjelmasuunnittelija
+358 (0)50 495 3778
veera.blomster@taksvarkki.fi

Työntekijän kuva.

 Jaakko Lavonius
kehitysyhteistyön ohjelmasuunnittelija
+358 (0)44 544 5657
jaakko.lavonius@taksvarkki.fi

Työntekijän kuva.

Tanja Seppänen
viestintäsuunnittelija
+358 (0)50 911 4102
tanja.seppanen@taksvarkki.fi

Työntekijän kuva.

 Milka Autio
järjestökoordinaattori
(tavoitettavissa ti, ke ja to)
+358 (0)50 341 5507
milka.autio@taksvarkki.fi

Työntekijän kuva.

 Noora Huttunen
Challengers-koordinaattori (osa-aikainen)
+358 (0)50 337 9955
noora.huttunen@taksvarkki.fi

Työntekijän kuva.

 Sanni Palomäki
ohjelma-avustaja
+358 (0)50 322 1194
sanni.palomaki@taksvarkki.fi

Työntekijän kuva.

Leena Kela
globaalikasvatuksen ja viestinnän harjoittelija
leena.kela@taksvarkki.fi

Aluekoordinaattorit

Aluekoordinaattorit vastaavat oman alueensa kouluyhteistyöstä ja globaalikasvatuksen kouluttajien koordinoinnista.

Tampere

Mira Kainulainen
tampere@taksvarkki.fi

Turku

Liisa Suorsa
turku@taksvarkki.fi

Jyväskylä

Anu Ahonen
jyvaskyla@taksvarkki.fi

Oulu

Maria Kivari
oulu@taksvarkki.fi

Helsingin seutu

Sanni Palomäki
helsinki@taksvarkki.fi

Lukuralli

Marja Rikaniemi
Lukuralli-koordinaattori
Lukurallin ilmoittautumiset ja kouluvierailut
lukuralli@taksvarkki.fi

www.lukuralli.fi

Taksvärkki ry:n hallitus 2022

Puheenjohtaja

Tarja Työläjärvi, henkilöjäsen
+358 (0)44 346 2567
puheenjohtaja@taksvarkki.fi

Varapuheenjohtajat

Riikka Hillebrand, Lasten ja nuorten keskus ry
Lotta Kivinen, Suomen Sadankomitea ry

Varsinaiset jäsenet

Venla Tilli, Suomen Opiskelija-Allianssi OSKU ry
Marjut Pihonen, Suomen Ammattiliittojen Keskusjärjestö SAK
Enni Keski-Saari, Suomen Opettajaksi Opiskelevien Liitto SOOL ry 

Taksvärkki ry:n jäsenjärjestöt

Taksvärkki ry:n varsinaisia jäseniä ovat nämä 11 järjestöä: 

Taksvärkki ry:n henkilöjäsenet

Vuodesta 2021 lähtien Taksvärkkiin on voinut liittyä myös henkilöjäseneksi.
Lisätietoja henkilöjäsenyydestä