Yhteystiedot

Taksvärkki ry:n henkilöstö

Työntekijän kuva.

Lauri Peltonen
toiminnanjohtaja
+358 (0)40 848 0905
lauri.peltonen@taksvarkki.fi

Työntekijän kuva.

Hanna Hjerppe
globaalikasvatuksen suunnittelija
+358 (0)50 512 4171
hanna.hjerppe@taksvarkki.fi

Työntekijän kuva.

 Aura Alarto
globaalikasvatuksen suunnittelija
+358 (0)50 348 5668
aura.alarto@taksvarkki.fi

Työntekijän kuva.

Veera Blomster
kehitysyhteistyön ohjelmasuunnittelija
+358 (0)50 495 3778
veera.blomster@taksvarkki.fi

Työntekijän kuva.

 Jaakko Lavonius
kehitysyhteistyön ohjelmasuunnittelija
+358 (0)44 544 5657
jaakko.lavonius@taksvarkki.fi

Placeholder-icon

Tanja Seppänen
tiedottaja
+358 (0)50 911 4102
tanja.seppanen@taksvarkki.fi

Työntekijän kuva.

Milka Autio
järjestö- ja keräyskoordinaattori
milka.autio@taksvarkki.fi

Placeholder-icon

 Lauri Putkivaara
hallintosihteeri
lauri.putkivaara@taksvarkki.fi
+358 (0) 50 341 5507

Placeholder-icon

 Aino Hyppölä
globaalikasvatuksen ja viestinnän harjoittelija
aino.hyppola@taksvarkki.fi

Aluekoordinaattorit

Viisi henkilöä hyppää ilmaan ryhmäkuvassa.

Aluekoordinaattorit vastaavat oman alueensa kouluyhteistyöstä ja globaalikasvatuksen kouluttajien koordinoinnista.

Tampere

Mira Kainulainen
tampere@taksvarkki.fi

Turku

Liisa Suorsa
turku@taksvarkki.fi

Jyväskylä

Anu Ahonen
jyvaskyla@taksvarkki.fi

Oulu

Maria Kivari
oulu@taksvarkki.fi

Helsingin seutu

Sanni Palomäki
helsinki@taksvarkki.fi

Lukuralli

Marja Rikaniemi
Lukuralli-koordinaattori
Lukurallin ilmoittautumiset ja kouluvierailut
lukuralli@taksvarkki.fi

www.lukuralli.fi

Taksvärkki ry:n hallitus 2021

Puheenjohtaja

Tarja Työläjärvi, Suomen Opettajaksi Opiskelevien Liitto SOOL ry
+358 (0)44 346 2567
puheenjohtaja@taksvarkki.fi

Varapuheenjohtajat

Riikka Hillebrand, Lasten ja nuorten keskus ry
Lotta Kivinen, Suomen Sadankomitea ry

Varsinaiset jäsenet

Cecilia Huhtala, Finlands Svenska Skolungdomsförbund FSS rf
Juho Malinen, Suomen Opiskelija-Allianssi OSKU ry
Uliana Musakina, Suomen Ammattiin Opiskelevien Liitto SAKKI ry
Marjut Pihonen-Randla, Suomen Ammattiliittojen Keskusjärjestö SAK

Varajäsenet

Enni Keski-Saari, Suomen Opettajaksi Opiskelevien Liitto SOOL ry

Taksvärkki ry:n jäsenjärjestöt

Taksvärkki ry:n varsinaisia jäseniä ovat nämä 11 järjestöä: