Yhteystiedot

Taksvärkki ry
Siltasaarenkatu 4, 7.krs,
Globaalikeskus
00530 Helsinki

+358 (0)50 341 5507
taksvarkki@taksvarkki.fi

Y-tunnus: 0727322-0
Verkkolaskuosoite: 003707273220
Operaattori: Maventa (003721291126) 

Väärinkäytöksistä tai häirinnästä raportoiminen

Taksvärkki ry:n henkilöstö

Työntekijän kuva.

Auli Starck
toiminnanjohtaja
+358 (0)45 153 9950
auli.starck@taksvarkki.fi

Sanni.

Sanni Palomäki
globaalikasvatuksen suunnittelija (Maailmankansalaisen koulu -toiminta ja koulutukset kasvattajille)
+358 (0)50 512 4171
sanni.palomaki@taksvarkki.fi

Työntekijän kuva.

 Aura Alarto
globaalikasvatuksen suunnittelija (kouluvierailut ja opetusmateriaalit)
+358 (0)50 348 5668
aura.alarto@taksvarkki.fi

Työntekijän kuva.

Veera Blomster
kehitysyhteistyön ohjelmasuunnittelija (Guatemalan, Malawin ja Nepalin hankkeet)
+358 (0)50 495 3778
veera.blomster@taksvarkki.fi

Työntekijän kuva.

 Jaakko Lavonius
kehitysyhteistyön ohjelmasuunnittelija (Kenian, Mosambikin, Sambian ja Sierra Leonen hankkeet)
+358 (0)44 544 5657
jaakko.lavonius@taksvarkki.fi

Työntekijän kuva.

 Milka Autio
järjestökoordinaattori
(Taksvärkkikeräys & Challengers)
+358 (0)50 341 5507
milka.autio@taksvarkki.fi

Työntekijän kuva.

 Pamela Aranen
viestintäsuunnittelija
+358 (0)50 541 9239
pamela.aranen@taksvarkki.fi

Placeholder-icon

 Liisa Kerola
viestinnän ja globaalikasvatuksen harjoittelija

liisa.kerola@taksvarkki.fi

Työntekijän kuva.

 Hanna Hjerppe
globaalikasvatuksen suunnittelija
perhevapaalla

Taksvärkin henkilökuntaa

Aluekoordinaattorit

Aluekoordinaattorit vastaavat oman alueensa kouluyhteistyöstä ja globaalikasvatuksen kouluttajien koordinoinnista.

Tampere

Laura Tikkanen
tampere@taksvarkki.fi

Turku

Minna Laukkanen
turku@taksvarkki.fi

Ruotsinkielinen koordinaattori
(koko Suomen kouluyhteistyö)

Jasmine Hyttinen
dagsverke@taksvarkki.fi

Oulu

Jiko Kylén
oulu@taksvarkki.fi

Helsingin seutu

Elina Lindman
helsinki@taksvarkki.fi

Lukuralli

Lukuralli-hanke on päättynyt vuoden 2024 alussa.
Täältä löydät Lukurallin materiaalit.

Taksvärkki ry:n hallitus 2024

Puheenjohtaja

Lotta Kivinen, Suomen Sadankomitea ry
puheenjohtaja@taksvarkki.fi

Varapuheenjohtajat

Riikka Hillebrand, Lasten ja nuorten keskus ry
Sami Kaita, Suomen Ammattiliittojen Keskusjärjestö SAK

Varsinaiset jäsenet

Mikko Mäkelä, Lasten ja nuorten keskus ry
Totti SnellmanSuomen Opiskelija-Allianssi OSKU ry
Theo Tyrväinen, henkilöjäsen

 

Taksvärkki ry:n jäsenjärjestöt

Taksvärkki ry:n varsinaisia jäseniä ovat nämä 10 järjestöä: 

Taksvärkki ry:n henkilöjäsenet

Vuodesta 2021 lähtien Taksvärkkiin on voinut liittyä myös henkilöjäseneksi.
Lisätietoja henkilöjäsenyydestä