Yhteystiedot

Taksvärkki ry:n henkilöstö

Työntekijän kuva.

Lauri Peltonen
toiminnanjohtaja
+358 (0)40 848 0905
lauri.peltonen@taksvarkki.fi

Työntekijän kuva.

Hanna Hjerppe
globaalikasvatuksen suunnittelija
+358 (0)50 512 4171
hanna.hjerppe@taksvarkki.fi

Työntekijän kuva.

 Aura Alarto
globaalikasvatuksen suunnittelija
+358 (0)50 348 5668
aura.alarto@taksvarkki.fi

Työntekijän kuva.

Veera Blomster
kehitysyhteistyön ohjelmasuunnittelija
+358 (0)50 495 3778
veera.blomster@taksvarkki.fi

Työntekijän kuva.

 Jaakko Lavonius
kehitysyhteistyön ohjelmasuunnittelija
+358 (0)44 544 5657
jaakko.lavonius@taksvarkki.fi

Työntekijän kuva.

Pamela Arslan
tiedottaja
+358 (0)50 541 9239
pamela.arslan@taksvarkki.fi

Työntekijän kuva.

Milka Autio
järjestö- ja keräyskoordinaattori
+358 (0) 50 341 5507
milka.autio@taksvarkki.fi

Työntekijän kuva.

 Julianna Brandt
projektityöntekijä, vammaisinkluusio
julianna.brandt@taksvarkki.fi

Työntekijän kuva.

 Aura Mwiinga
kehitysyhteistyön harjoittelija
aura.mwiinga@taksvarkki.fi

Työntekijän kuva.

Noora Huttunen
globaalikasvatuksen harjoittelija
noora.huttunen@taksvarkki.fi

Työntekijän kuva.

Ida Wähä
globaalikasvatuksen harjoittelija
ida.waha@taksvarkki.fi

Aluekoordinaattorit

Viisi henkilöä hyppää ilmaan ryhmäkuvassa.

Aluekoordinaattorit vastaavat oman alueensa kouluyhteistyöstä ja globaalikasvatuksen kouluttajien koordinoinnista.

Tampere

Mari Korhonen
tampere@taksvarkki.fi

Turku

Annimari Ollila
Liisa Suorsa

turku@taksvarkki.fi

Jyväskylä

Jyry Soininen
jyvaskyla@taksvarkki.fi

Oulu

Maria Kivari
oulu@taksvarkki.fi

Helsingin seutu

Sanni Palomäki
helsinki@taksvarkki.fi

Lukuralli

Marja Rikaniemi
Lukuralli-koordinaattori
Lukurallin ilmoittautumiset ja kouluvierailut
lukuralli@taksvarkki.fi

www.lukuralli.fi

Taksvärkki ry:n hallitus 2021

Puheenjohtaja

Tarja Työläjärvi, Suomen Opettajaksi Opiskelevien Liitto SOOL ry
+358 (0)44 346 2567
puheenjohtaja@taksvarkki.fi

Varapuheenjohtajat

Riikka Hillebrand, Lasten ja nuorten keskus ry
Lotta Kivinen, Suomen Sadankomitea ry

Varsinaiset jäsenet

Cecilia Huhtala, Finlands Svenska Skolungdomsförbund FSS rf
Juho Malinen, Suomen Opiskelija-Allianssi OSKU ry
Uliana Musakina, Suomen Ammattiin Opiskelevien Liitto SAKKI ry
Marjut Pihonen-Randla, Suomen Ammattiliittojen Keskusjärjestö SAK

Varajäsenet

Enni Keski-Saari, Suomen Opettajaksi Opiskelevien Liitto SOOL ry

Taksvärkki ry:n jäsenjärjestöt

Taksvärkki ry:n varsinaisia jäseniä ovat nämä 11 järjestöä: