Kontaktuppgifter

Dagsverke rf
Broholmsgatan 4, vån. 7,
Globaalikeskus,
00530 Helsingfors

+358 (0)50 341 5507
taksvarkki@taksvarkki.fi

Dagsverke rf:s personal

Työntekijän kuva.

Lauri Peltonen
verksamhetsledare
+358 (0)40 848 0905
lauri.peltonen@taksvarkki.fi

Työntekijän kuva.

Hanna Hjerppe
planerare för global fostran
+358 (0)50 512 4171
hanna.hjerppe@taksvarkki.fi

Työntekijän kuva.

 Aura Alarto
planerare för global fostran
+358 (0)50 348 5668
aura.alarto@taksvarkki.fi

Työntekijän kuva.

Veera Blomster
programplanerare
+358 (0)50 495 3778
veera.blomster@taksvarkki.fi

Työntekijän kuva.

Jaakko Lavonius
programplanerare
+358 (0)44 544 5657
jaakko.lavonius@taksvarkki.fi

Työntekijän kuva.

Pamela Arslan
informatör
+358 (0)50 541 9239
pamela.arslan@taksvarkki.fi

Työntekijän kuva.

Milka Autio
organisations- och insamlingskoordinator
+358 (0)50 341 5507
milka autio@taksvarkki.fi

Työntekijän kuva.

  Julianna Brandt
projektanställd, inkludering av funktionshinder
julianna.brandt@taksvarkki.fi

Työntekijän kuva.

Noora Huttunen
praktikant för global fostran
noora huttunen@taksvarkki.fi

Distriktskoordinator

Viisi henkilöä hyppää ilmaan ryhmäkuvassa.

Distriktskoordinator för läsåret 2019–2020.

Tammerfors

Mari Korhonen
tampere@taksvarkki.fi

Åbo

Annimari Ollila
Liisa Suorsa

turku@taksvarkki.fi

Jyväskylä

Jyry Soininen
jyvaskyla@taksvarkki.fi

Uleåborg

Maria Kivari
oulu@taksvarkki.fi

Helsingfors

Sanni Palomäki
helsinki@taksvarkki.fi

Läsloppet

Marja Rikaniemi
Läsloppet-projektkoordinator
lukuralli@taksvarkki.fi

www.lukuralli.fi

Dagsverke rf:s styrelsen 2021

Ordförande i styrelsen

Tarja Työläjärvi, Förbundet för lärarstuderande i Finland SOOL rf
+358 (0)44 346 2567
puheenjohtaja@taksvarkki.fi

Vice ordförande

Riikka Hillebrand, Lasten ja nuorten keskus ry
Lotta Kivinen, De Hundras Kommitté i Finland

Ledamöterna i styrelse

Cecilia Huhtala, Finlands Svenska Skolungdomsförbund FSS rf
Juho Malinen, Suomen Opiskelija-Allianssi OSKU ry
Uliana Musakina, Suomen Ammattiin Opiskelevien Liitto SAKKI ry
Marjut Pihonen-Randla, Finlands Fackförbunds Centralorganisation FFC

Suppleanter i styrelse

Enni Keski-Saari, Förbundet för lärarstuderande i Finland SOOL rf

Dagsverke rf:s medlemsorganisationer